Klíčem k velké změně je nejprve udělat malou změnu. Souvisí to se setrvačností.
Pokud se chcete rychle a bez námahy „rozjet“, využijte sílu malých změn.
Často se zasekneme v myšlence, že musíme udělat v našich životech nějaké obrovské změny, které se nám zdají být ohromné a nedosažitelné, takže nakonec neuděláme nic. Jen si přejeme, čekáme a doufáme. Nebo můžeme zaseknuti ve velmi pohodlné rutině. Klíč je v tom uvědomit si, že síla setrvačnosti nás udrží přesně tam, kde jsme, dokud něco neuděláte. Tendence těla, které je v klidu, totiž je – zůstat v klidu.
Pravděpodobně jste už slyšeli o tom, jak prospěšné je dát si velký cíl a rozdělit ho na malé, dětské kroky. Je to skvělý nápad, ale někdy ani nevíme, kde začít, jaký první krok udělat. Možná si neuvědomujete, že každá malá změna vede k dalším změnám. A že i když je před Vámi zdánlivě obrovský, nedosažitelný cíl, tak že zase tak nedosažitelný není.
Prostě udělejte něco jiného.
At už potřebujete změnit něco ve vztahu s partnerem. S dítětem. Něco se svým tělem. Nebo v pracovní oblasti. Udělejte cokoliv jinak.
Začněte chodit na malé procházky. Začněte svému dítěti více děkovat. Projevte partnerovi náklonnost novým způsobem. Poslechněte si zajímavou přednášku z oboru, který vás zajímá.
Jakákoli změna bude stačit.
Funguje to, protože se dostanete do režimu změny. Tato hybnost vás rozběhne a než se nadějete, budete relativně snadno provádět větší a větší změny. Tato technika vám umožňuje přeskočit těžkou část sebrání dostatečné motivace, síly vůle nebo odvahy k řešení velkého cíle, projektu nebo změny.
Zahrnula jsem toto naprosto krásné a inspirativní krátké video o dopadu přidání 14 vlků do Yellowstonského národního parku, které úžasně demonstruje obrovský dopad malých změn.