NezařazenéNeuvěřitelná síla malých změn

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2018/01/img-blog-post-06-1280x854.jpg

Klíčem k velké změně je nejprve udělat malou změnu. Souvisí to se setrvačností.

Pokud se chcete rychle a bez námahy „rozjet“, využijte sílu malých změn.

Často se zasekneme v myšlence, že musíme udělat v našich životech nějaké obrovské změny, které se nám zdají být ohromné a nedosažitelné, takže nakonec neuděláme nic. Jen si přejeme, čekáme a doufáme. Nebo můžeme být jen ve velmi pohodlné rutině. Trik je uvědomit si, že síla setrvačnosti (tendence těla, které je v klidu – zůstat v klidu) nás udrží přesně tam, kde jsme, dokud něco neuděláte.

Pravděpodobně jste už slyšeli o tom, jak prospěšné je dát si velký cíl a rozdělit ho na malé, dětské kroky. Je to skvělý nápad, ale někdy ani nevíme, kde začít, jaký první krok udělat. Možná si neuvědomujete, že každá malá změna vede k dalším změnám.

Prostě udělejte něco jiného.

Vydejte se jinou cestou do práce.
Jezte v jiné restauraci.
Začněte pít čaj místo kávy.
Začněte se na všechny mile usmívat.
Zacvičte si po ránu pět tibeťanů.
A každý den se přítelkyně zeptejte, jak se cítí a jak se dnes měla.

Jakákoli změna bude stačit.

Funguje to, protože se dostanete do režimu změny. Tato hybnost vás rozběhne a než se nadějete, budete relativně snadno provádět větší a větší změny. Tato technika vám umožňuje přeskočit těžkou část sebrání dostatečné motivace, síly vůle nebo odvahy k řešení velkého cíle, projektu nebo změny.

Zahrnula jsem toto naprosto krásné a inspirativní krátké video o dopadu přidání 14 vlků do Yellowstonského národního parku, které úžasně demonstruje obrovský dopad malých změn.

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.