ManželstvíVztahyPochopte konečně svůj vztah

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2015/05/img-blog-post-09-1280x854.jpg

Přivádí vás váš vztah k šílenství?

Nemusíte být manželským poradcem, abyste věděli, že láska je tajemná. A tajemnou mám na mysli frustrující, radostné, srdcervoucí a dechberoucí, neuvěřitelné věci – to vše současně. Láska otevírá vaše srdce a romanticky s vámi zametá, ať už chcete nebo ne. Láska ve vás může vzbudit zuřivost, agónii i euforii – někdy vše ve stejný den. Když jste zamilovaní, máte pocit, že žijete v dokonalém snu.

A pak se to vše může vytratit stejně záhadně, jako to přišlo. Jednoho dne přijedete domů z nákupu a zjistíte, že vášeň zmizela. Váš kdysi okouzlující milenec vyměnil posedlost vámi za procházení twitteru, ponechávání ústřižků nehtů na konferenčním stolku a roztržitě či neurčitě reaguje na všechny Vaše otázky.

Co se to sakra stane? Proč nás přitahují protiklady? Proč jsme někdy až posedlí milovanou osobou? Proč romantická láska slábne, i když se naše spojení posiluje? Proč mohou antidepresiva úplně změnit váš vztah? Co můžeme udělat, aby láska nezmizela v nudě a banalitě života?

Odpověď neznala ani většina manželských poradců a trenérů vztahů, dokud nepřišla doktorka Helen Fisher, která rozsvítila světla a osvětlila tajemnou povahu lásky.

Pochopení romantické lásky

Během desetiletí výzkumu biologické antropoložky Dr. Fisher odhalil starodávná tajemství lásky. Její průkopnická práce odhalila, jak stará, silná a biologicky založená romantická láska je prostřednictvím skenování mozkových obrazů.

Například touha po lásce sídlí ve stejné části vašeho mozku jako touha po vodě a teple. Víte, jak vás to úplně pohltilo, když jste byli zamilovaní? Nebyla to jen představa. Doktorka Fisherová dokazuje, že váš mozek je tímto způsobem naprogramován. Proč máte pocit, že se zblázníte, když se rozejdete nebo když je vaše pouto ohroženo? Protože romantická láska má hodně společného s drogovou závislostí.

Je toho víc: Během své spolupráce se společnostmi Match.com a Chemistry.com shromáždila doktorka Fisherová data doslova od milionů lidí a ukázala, jak váš biologický styl osobnosti určuje vašeho ideálního milence. Pomohla nám také porozumět biologickým základům závislosti na sexu a lásce a mechanismům, které při lásce, chtíči a připoutanosti fungují. Její výzkum přinesl nové průkopnické poznatky o tom, jak de-mystifikovat milostný zážitek a jak ho vědomě udržovat při životě v běhu na dlouhou trať.

Doktorka Fisherová působila v TED talks,  napsala knihy, publikovala články v recenzovaných časopisech: A teď máte její společnost k dispozici na podcastu Láska, štěstí a úspěch.

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.