DepreseZdravíJak překonat depresi?

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2020/09/NEVITE-SIRADY.jpg

Během své praxe a ze své vlastní zkušenosti vím, že existují tři hlavní příčiny deprese:

1. Sebekritika, tvrdá slova

Kdybyste měli spolubydlícího, který k vám bude tvrdý, drsný, kritický. Nebudete s ním žít. Ale sami se sebou žijete každý den, nemůžete od sebe utéct. Když jste k sobě kritičtí, zraňujete sami sebe. Tvrdá, kritická slova srážejí vaši duši. Kdežto pochvala a ocenění ji pozvedají a jsou s ní v souladu. Uvědomte si, jak často sami sobě říkáte, že jste looseři, že neumíte to a ono, že jste něco nezvládli a nezvládnete. Neumím pracovat pod tlakem. Nemám žádný talent. Chci, abyste se zavázali, že přestanete být svým nejhorším kritikem. Kritičtí lidé jsou nešťastní lidé, reflektují svoji vlastní nespokojenost. Ale když jste kritičtí k sobě, zraňujete sami sebe. Můžete dělat chyby, spoustu a ale nemůžete se trestat za to, že jste člověk.

2. Nenásledování volání svého srdce, své duše. Svého poslání.

Vždy jsem chtěla být lékařkou, právničkou… Nemohla jsem to dělat. Nemohla jsem následovat své srdce. Chtěli jste být lékařem a nevystudovali jste, tak jste se svého snu vzdali? Vždy jste chtěli napsat knihu, ale nikdy jste to neudělali? Existuje mnoho příběhů. Jedna žena chtěla být veterinářkou. Ale nevystudovala to. Přesto věděla, že volání jejího srdce zní – pracuj se zvířaty. Přišla k terapeutce a ta řekla: dobře, není to jen černobílé. Existuje cesta. A začala pracovat jako specialista na chování zvířat. Měla vlastní TV show a vydělala mnohem více peněz než jako veterinářka Je mýtus, že pokud nedosáhnete toho, co chcete do 35 let, tak už nikdy. Mnoho spisovatelů napsalo svou první knihu ve 40 nebo až v 60 letech. Nemusíte být to, co přesně si myslíte, že byste měli být. Ale musíte se zeptat sami sebe, co je vaše touha. Proč jsem ji nenásledoval? Mohu jí následovat? Existuje nějaká cesta, jak bych mohl následovat volání svého srdce? Odpověď je ANO. Vždy existuje cesta. Musíte následovat volání svého srdce.

3. Izolace – nedostatek společnosti

Potřebujeme lidi. Jsme kmenové bytosti. Je to naprogramováno v našich genech. Facebook nestačí. V Africe je chudoba, ale žádná deprese. Protože tam jsou silné komunity.

UZDRAVTE SE:

1. Přestaňte se kritizovat. Přestaňte si říkat ta tvrdá slova. Udělejte je vzdálenou minulostí!
2. Najděte jakoukoliv cestu, jak následovat volání svého srdce. Chcete napsat knihu, prostě ji napište, i kdyby neměla být vydána.
3. Spojení je nezbytné pro vaši duši. Lidé potřebují lidi. Potřebujete společnost. Potřebujete kmen. A můžete najít kmen. A můžete začít tady. Jděte do komentářů.
Mluvte o tom, co shledáváte nejtěžším. Protože to je to, co musíte začít dělat. Cvičit, jíst zdravě atd…. Spojte se s kmenem a mluvte o věcech, které jsou pro vás těžké a které neděláte. Mluvte o tom, jak kritičtí jste k sobě byli. Mluvte o volání srdce, které nenásledujete. Mluvte o tom v jaké izolaci žijete.
Nepotřebujete jíst pilulky, abyste se cítili lépe. Potřebujete začít s akcí. Jde to. Vím to, protože já jsem to změnila a protože znám další lidi. Neznamená to, že medikace nepomáhá. Ale znamená to, že v životě je víc než pilulky, co vám může změnit život!
SDÍLEJTE, CO JSTE V ŽIVOTĚ NENAŠLI, PROTOŽE TÍM, ŽE TO ŘEKNETE NAHLAS, TO NAJDETE.

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.