ZdravíPéčí o sebe k úspěchu

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2018/01/img-box-03-1-1280x854.jpg
Buďte autentičtí a stůjte sami za sebou.

Praktikujte maximální péči o sebe. Zvyšte tak své zdraví a vitalitu.

Lidé, kteří se sami o sebe výjimečně starají, přitahují do svých životů mimořádné příležitosti a lidi.

Zjistěte jako prospěšné je být „zdravě sobecký“? Máte někdy pocit, že se jen honíte, abyste všechno stihli, ale radost ze života se někde vytratila? Kamarádka Vám řekne, pojď na víno a vy na to: Promiň, dnes nemám čas? Četla jsi tuhle knížku? Knížku? Blázníš? Večer jsem ráda, že jsem ráda. Často někde po cestě životem zapomeneme, že život není jen o zajišťování základní potřeby bezpečí, tedy mít kde spát a co jíst. Že člověk má i další potřeby. Například potřebu pestrosti, spojení s ostatními lidmi, potřebu smysluplné činnosti, duchovního růstu, rozvoje…

Být vyrovnaný má svou cenu.

Přijmout do života změnu. Naučit se starat se sám o sebe může být jedna z nejtěžších a zároveň  neužitečnějších věcí, která nás na cestě životem čeká. Rozhodnout se eliminovat činnosti, které nám neprospívají a přidávat do života aktivity, které nám přináší pocit radosti a spokojenosti. Kdo se neustále věnuje činnostem, které ho neobohacují, zatěžují a které vyvolávají více negativních emocí než pozitivních, narušuje svoji rovnováhu a to se dříve nebo později někde projeví. Často se to projevuje nejprve podrážděností a nespokojeností a později psychosomatickými projevy na těle i duši.

Mít se rád a pečovat o sebe znamená udržovat rovnováhu fyzickou i duševní.

Cvičit, dopřát si dostatek odpočinku, zábavy, aktivního rozvíjení svých talentů a obohacování duše inspirací od přátel nebo z knih. Znamená to znát svoje potřeby a s láskou je naplňovat.

Buďme k sobě laskaví a budeme mít dost laskavosti pro druhé. Buďme k sobě trpěliví a budeme mít dostatek trpělivosti s druhými. Jakmile začneme být se svým životem více spokojení, budeme vyzařovat na okolí příjemnou energii. Budeme se více usmívat, budeme trpělivější, shovívavější. Budeme mít více energie na to se o druhé zajímat. A to nám okolí často oplatí nečekaně příjemnou odezvou. Začnou se objevovat noví přátelé. Přicházet nové příležitosti. Budeme otevření novým informacím a život se stane pestrým, radostným a občas překvapivě obohacujícím dobrodružstvím.

Spokojenost přitahuje spokojenost.

Inspirujte se:
12 aktivit pro spokojený a naplněný život

 

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.