Není to jako dřív? Nebo to podle Vašich představ nikdy nebylo?Obnovte svůj vztah
snadno, rychle, step by step

Udělejte krok k sobě místo od sebe. Ženo "změkni" a otevři se a muži Ty ji "chraň".

Není to jako dřív? Nebo to podle Vašich představ nikdy nebylo?Obnovte svůj vztah
snadno, rychle, step by step

Udělejte krok k sobě místo od sebe. Ženo sundej brnění, "změkni" a otevři se a muži Ty ji "chraň".

Šťastné vztahy, šťastný život. Nešťastné jeho kvalitu velmi snižují. Získejte kvalitní know-how a zažijte láskyplné sblížení.Začněte hned
krok za krokem a sledujte změny každým dnem

Nedává Vám Váš partner najevo city jako dřív? Máte nějaké ožehavé téma, které se stále vrací a narušuje vaši pohodu? Nebo se nedaří už vůbec nic a nejste si jistí, jestli zůstat nebo odejít? Těžko se soustředíte v jiných, životních oblastech? Stagnujete v práci. Jste podráždění? Váš mozek stále hledá řešení? Nicméně šanci tomu chcete dát? Tak právě pro vás je tu plán!

POZNÁNÍ, OCEŇOVÁNÍ, ZMĚNA

Na začátku jde všechno tak nějak samo. Časem to jede tak nějak na "setrvák" nebo to začne přímo dřít. Dopřejte si vztahovou technickou z pohodlí obýváku. Vyměňte olej, natankujte plnou a udržujte svůj "vůz" v top stavu.

6 kroků pro obnovu jiskry, spojení a vztahové vitality.

KROK 1

OBJEVTE SVŮJ JAZYK LÁSKY

Chceme-li, aby se partner cítil milovaný, musíme mu to dát najevo způsobem, kterému rozumí.

Když jsou naše emocionální potřeby ve vztahu naplněny, kveteme. Partnera všude chválíme. V bezpečí a jistotě našeho vztahu se můžeme dále rozvíjet. Když naplněny nejsou, chřadneme. Cítíme se nenaplnění. Něco nám schází. Náš život zešedne, ztratí jiskru. Často ze vztahu utíkáme naplnit si potřeby jinam – třeba do práce. Když své potřeby neumíme definovat, nemůžeme si o jejich naplnění konstruktivně říct.

Zjistěte, co potřebujete, abyste se cítili živí. Někdy může být situace matoucí. Partner nebo vy nic „špatně“ neděláte, ale také neděláte to NĚCO „dobře“, abyste se cítili šťastní a milovaní.

Odhalte svůj jazyk lásky. A natankujte plnou, protože jinak nikam nedojedete 🙂 a nebo se zadřeným motorem. 

KROK 2

UDĚLEJTE SI STRUČNOU ANALÝZU VZTAHU

Nechte vztah projít technickou. Kolikrát dáte ANO?

 1. Věnujete svému vztahu péči jako na začátku? Mluvíte spolu se stejným zájmem jako dřív? Zajímáte se o sebe a zjišťujete nové věci jeden o druhém? Partner je jako mapa. Znáte i vesničky, zákoutí, říčky a lesíky nebo jen hlavní města?
 2. Oceňujete velké úspěchy i všední maličkosti? Činy, vzhled, charakter, úspěchy v práci, péči o děti a domácnost, podporu, kterou od partnera/partnerky dostáváte? Případně i pouhou snahu o změnu.
 3. Učíte se jeden od druhého a respektujete partnerovy názory, i když s nimi nesouhlasíte? Ověřujete a snažíte se pochopit? Nebo jste často v odporu a opozici a je to spíš kdo z koho?
 4. Máte stejný životní směr a plán? Podobné hodnoty a cíle? Mluvíte spolu o nich. Jste spolu na jedné lodi? Nebo se Vaše cíle rozcházejí? Případně o nich nevíte?
 5. Jste pro sebe prioritou? Zajímáte se o partnerovy hlubší pocity a myšlenky nebo jste uvízli v rutině všedních dnů? Hladíte se a máte jeden na druhého čas? Dotýkáte se často a při každé příležitosti? Dokazujete jeden druhému, že Vám na sobě záleží? A když jednomu není dobře, druhý ho v emocionální tíži nenechá?

ZKRATKA pro vás – MOUSE 

M – MAPY LÁSKY
O – OCEŇOVÁNÍ
U – UČENÍ SE JEDEN OD DRUHÉHO
S – SMĚR, SMYSL
E – EMOCIONÁLNÍ PODPORA 

NAPIŠTE ZKRATKU MOUSE BAREVNĚ NA PAPÍR A DEJTE JI NA NOČNÍ STOLEK.

KROK 3

POCHOPTE MUŽSKÉ A ŽENSKÉ POTŘEBY.

Získejte extra know-how a s ním pocit nadhledu a jistoty

Zjistěte, co váš muž/vaše žena ve vztahu potřebuje, aby se jeden i druhý cítil skvěle. Bez čeho žádný muž ani žena nebudou ve vztahu dlouhodobě šťastní.

Ženy i muži mají ve vztazích specifické potřeby. Kromě svého jazyka lásky /viz výše/ mají určité potřeby prostě dané. Geneticky ukotvené a neměnné. Čas na trochu vztahového vzdělání.
Muž touží po OCENĚNÍ, SVOBODĚ A ŽENINĚ OTEVŘENOSTI. Zavřená žena muže oddaluje. Kritika muže ničí. Dejte mu tripple A a bude šťastný (Affection – něhu, Admiration – obdiv – ať je váš hrdina i před ostatními, Appreciation – ocenění). Ženy zase potřebují být POCHOPENY, VIDĚNY A CÍTIT SE V BEZPEČÍ. (Naslouchejte jí, oceňujte ji, buďte rozhodný a nechť je pro vás ona a váš vztah prioritou).

Když ve vztahu vše klape, nemusí tohle nikdo studovat. Pokud ne, tohle se vážně bude hodit. S pochopením přichází řešení. Odhalte HLAVNÍ MUŽSKÉ A ŽENSKÉ POTŘEBY a získejte know-how, které vás uklidní a posune o další metu dál.

ZAČNĚTE OBOHACOVAT ŽIVOT JEDEN DRUHÉMU. NA MÍSTO OČEKÁVÁNÍ, ŽE VÁS TEN DRUHÝ UDĚLÁ ŠŤASTNÝM. 

KROK 4

DĚLEJTE NOVÉ VĚCI

Poznávejte se, sdílejte se, dotýkejte se. Průzkumy dokazují, že hlavním rysem nejdéle šťastných manželství jsou doteky a „novoty„.

 1. Vezměte papír velikosti A4 a nakreslete dvě nádrže. Neboť co neměřím, to neřídím. Připevněte je na ledničku. Jednou týdně zaznamenávejte stav své nádrže lásky. Jak moc se cítíte být milovaní? Doptejte se, co partnerovi pocit milovanosti ubírá a co naopak hladinu v nádrži zvyšuje.
 2. Běžte spolu na rande. Nemluvte o dětech a kolegyních v práci. Ale o svých vizích, přáních, snech. A o vás dvou. Ptejte se a naslouchejte si pečlivě.
 3. Najděte si čas na minimálně tři objetí a tři polibky na rty denně. Fyzická blízkost (byť plánovaná) vytváří blízkost psychickou. Opakuji – dotek hraje klíčovou roli ve všech dlouhodobě šťastných vztazích.
 4. Podle klíčového průvodce vztahy zjistěte nenaplněnou potřebu partnera a připište k nádrži na lednici. Zeptejte se partnera, co konkrétně potřebuje k tomu, aby byla naplněna. 
 5. Poznávejte se – vytiskněte si otázky k prohloubení intimity. Každý den jednu z nich partnerovi položte. Požádejte ho o číslo od 1-36 a položte mu otázku. Nebo si sami vyberte. Až odpoví, odpovězte také. Nečekejte, až se zeptá zpět :). A ať se mu to zdá jakkoliv divné, na odpovědi trvejte :). Mnohé se tím dozvíte. Kromě toho partnerovi pomůžete poznat lépe vás. Bude o vás pak během dne přemýšlet a vy si na jeho odpověď také často vzpomenete. Budete si blíž a blíž. Druhá varianta je vyhradit si čas a společně si odpovědět na všechny otázky najednou, jak se dočtete v instrukcích po stažení.

KROK 5

NASTAVTE SI STANDARDY

Nedělejte sami se sebou kompromisy. Dlouhodobě se to nevyplácí.

NASTAVTE SI STANDARDY. Co od vztahu chcete a co do něj chcete vkládat?

Spokojíte se s kůrkou chleba? Věříte, že si víc nezasloužíte? Nebo že víc neexistuje?
Nebo si vystačíte s koblihou, která vypadá chutně, ale nevyživí?
Nebo se rozhodnete pro plnohodnotné vztahové menu s polévkou i dezertem?
Jaké jsou VAŠE VZTAHOVÉ STANDARDY? Jaký vztah si připravíte? Jaké ingredience budete denně přidávat?

Stáhněte si a prostudujte MAPU K ÚŽASNÉMU VZTAHU. Jsou v ní uvedeny příklady přesvědčení, která byste na své cestě partnerským životem mohli mít, příklady vizí, které byste mohli následovat i strategií, které k dosažení úžasného vztahu využít. Vyberte si nebo upravte podle svého uvážení. 

Vyberte společnou fotku, na které spolu záříte. Ve photo aplikaci (například InShot) a na ni potom napište některá pozitivní prohlášení. To, co si ve vztahu přejete zažívat.

Každý den svého partnera oceňuji a on mě. Mluví na mě mým jazykem lásky.
Každý den si na sebe uděláme čas a sdílíme, co jsme ten den prožili.
Jsme pro sebe prioritou. Když volá ona, všeho nechám :).
Každý týden si vyhradíme rande přes noc pro sebe. 
O to, co potřebujeme, si vždy láskyplně říkáme.
Každý týden spolu zažíváme něco nového. Jednou navrhnu něco já, jindy partner.
Máme společné cíle, za kterými s radostí jdeme.

Potom fotku uložte a dejte si ji na plochu mobilu. Neodbytně se Vám Vaše navigace bude připomínat a bude určovat Váš směr. Když si své vztahové cíle jednou ráno a večer přečtete nebo se je dokonce naučíte zpaměti, efekt ještě zesílíte.

NASTAVTE SI STANDARDY. Toho se držte a najděte cestu, jak to uskutečnit. Jaké vztahové rituály můžete do svého života zařadit? A pravidelně je dělejte.

KROK 6

DOTÝKEJTE SE NOVĚ

Není dotek jako dotek. Ale každý dotek se počítá, pokud je oboustranně příjemný.

Dotýkání se může stát rutinou. Sexuální praktiky se omrzí. Někdy se páry přestanou dotýkat úplně. Sex nebo jen zmínka o něm se stane zdrojem frustrace. Muž se cítí unavený a sex je pro něj jen další slovo pro VÝKON. Pro ženu se může stát synonymem POVINNOSTI. 

Kde jsou časy, kdy jste se jeden druhého nemohli dočkat? Jít za ruku bylo samozřejmostí a na intimní doteky se našel čas i prostor kdykoliv. 

A přitom je dotek tak vyživující. Endorfiny, dopamin, serotonin. Klesá nám kortizol, stoupá imunita a drží úsměv na tváři. Cítíme se ve svém vztahu bezpečněji. Milovaní a přijatí. Všechno se potom daří nějak samo, snadněji.

Co můžete udělat pro obnovení doteku? Naučte se vyjadřovat, co potřebujete a chcete svobodně a užít si radost z neomezeného přijímání doteků. Technika BOSSY MASÁŽE vám nejen obohatí partnerský život, ale pomůže vám naučit se sdělovat svá přání bez obav i mimo ložnici. A navíc s vírou v jejich naplnění.

 1. MASÍRUJTE SE – bossy masáž – bez očekávání. Jeden z vás je zcela dávající a druhý přijímající. Potom se role vymění. Vyhraďte si na masáž 20 minut. 10 minut pro masáž každého z vás. Čím déle, tím lépe, ale každý společně „dotýkací“ čas se počítá :). Přijímající dává „příkazy“, např.: polož své dlaně na moje dlaně. Prosím vyviň větší tlak. Škrábej mě na zádech, bříšky prstů. Hlaď mě po vlasech… atd. Každý úkon provádí ten, kdo dotek poskytuje 10 až 20 vteřin a potom se od masírovaného vzdálí.

  Účelem hry je naučit se bez jakýchkoliv obav a ostychu SPECIFICKY sdělovat svoje potřeby. Nehodnotit sami sebe ani svá přání. Nebát se, že nebudou vyslyšena. A užít si radost z přijímání. Dávající strana se učí nedomnívat se, nehodnotit přání přijímajícího ani svůj výkon. Nesnažit se dělat víc, než přijímající žádá. A užít si radost z dávání. 

 2. HRAJTE PRAVIDELNĚ TŘÍ MINUTOVOU HRU
  – Jak chceš, abych se Tě teď tři minuty dotýkal/a?
  – Jak se mě teď chceš tři minuty dotýkat?

SHRNUTÍ A DŮLEŽITÉ PRAVIDLO

UŽIJTE SI SPOLEČNOU JÍZDU A ZA PŘESTUPKY SE OMLOUVEJTE

Za napětím v partnerství bývá často neochota se omluvit.

Mluvte spolu, dotýkejte se, pište si zamilované vzkazy, ptejte se, na co druhý myslí a co je pro něj důležité. Škádlete se a choďte spolu na rande. Líbejte se při každém odchodu a příchodu. Mějte své RITUÁLY a své NOVOTY. A HLAVNĚ PROSÍM, OMLOUVEJTE SE.

Vyjádření lítosti je základní nezbytností dobrých vztahů.

Každý může říct něco, co druhého zabolí, aniž by to měl v úmyslu. Každý se může splést. Ne každý je ochoten se za to omluvit. Říct omlouvám se, mrzí mě to. Co mohu udělat? 

Možná jste nevěděli, že úspěšnost či selhávání pokusů o nápravu mezi partnery je jedním z nejdůležitějších indikátorů, zda bude jejich manželství vzkvétat, nebo chřadnout.

Zjistěte jazyk omluvy a prosím – hojně, opravdu hojně ho používejte. Nikdo není neomylný. Všichni občas cítíme přetlak z okolností. Všichni občas řekneme něco, co druhého zamrzí. Když zvýšíte hlas nebo i tehdy, když máte pocit, že jste nic neudělali, ale druhého to bolí, jděte a spojte se. Projevte ochotu a touhu po nápravě. Omluva upevňuje pouto. Ujišťuje. Říká, že mi na Tobě záleží. Tisíc omluv a pouto je jako uzel za uzlem na laně vašeho spojení, silnější a silnější. 

A komu by to nestačilo, může se vrhnout na NENÁSILNOU KOMUNIKACI ;).

BONUS

TEST KOMPATIBILITY

Váš vztah buď ROSTE (RISES) nebo UVADÁ. Vaše kompatibilita s tím určitě souvisí. Někdy se stane, že jeden z páru je plně kompatibilní (tedy zcela naplňuje potřeby partnera), ale druhý tolik kompatibilní není. Představte si to tak, jako by jeden z vás byl kruh a druhý čtverec. Kruh umístěný ve čtverci se může snažit jakkoliv, ale rohy čtverce nevyplní. 

Nemusíte být kompatibilní ve všech ohledech, někomu stačí k prosperujícímu vztahu shoda ve dvou bodech, a jistě existují páry, které jsou naprosto odlišné. Nicméně rozumět tomu, jak to „doma máte“, může být přinejmenším vyjasňujícím vodítkem. V případě neshody v některých tématech, se potom můžete těmto místům elegantně vyhnout jako když voda v řece obeplouvá kámen. Kompatibilita jako základ úspěšně se rozvíjejícího a kvetoucího vztahu je jedna věc. Schopnost přijmout partnerovi odlišnosti, nechat se jimi inspirovat a bezpodmínečně partnera milovat věc druhá – velmi cenná, kterou se při absolutní kompatibilitě naučíte stěží 😉

R – rekreační kompatibilita (společné zájmy. Máš stejné zájmy nebo moje zájmy nesnášíš, či jsou Ti hodně vzdálené? Horolezec a milovnice seriálů – jak moc si budou rozumět?)

I – intelektuální kompatibilita (obohacujeme se? Můžeme mluvit o čemkoliv tak, aby nás to stimulovalo a bavilo? Nebo se jeden z nás ptá: proč jsi tak intenzivní? Nemůžeme někdy jen tak sedět a mlčet?  A druhý touží po inspirujících výměnách.)

S – spirituální/duchovní kompatibilita (vidíme koncept nás samých a světa podobně? Jsme duchovně propojeni. Rosteme spolu a vedle sebe, podporujeme se navzájem? Pomáháme jeden druhému vidět naše silné stránky a povzbuzujeme se v růstu? Nebo se jeden vedle druhého cítíme menší a méněcenní. Ustupujeme a stagnujeme na místo růstu a prosperity? Věříme, že svět je bezpečné  místo plné dobrých lidí nebo naopak?)

E – emocionální kompatibilita (jsme k sobě vřelí? Dotýkáme se často? Cítíme se s spolu v bezpečí a otevřeně zranitelní? Nebo je jeden z nás chladnější ve smyslu: podívej, nepotřebuju tyhle emocionální a dotykové „věci“, buďme racionální a nad věcí. A druhý tiše trpí nedostatkem něžnosti a projevu citu?)

S – sexuální kompatibilita (máme rádi stejné věci? Dokážeme jeden druhého vzrušit? Jsme oba pro zkoušení nových věcí nebo jsme oba konzervativní? Mluvíme o intimních věcech nebo je to pro jednoho z nás či oba tabu?)

Tři zásadní otázky pro ověření Vaší kompatibility: Chybí Vám váš partner, když není s Vámi? Důvěřujete svému partnerovi ve všem? Smějete se spolu hodně?
https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2018/01/quote.png

Vztah jako nástrojKdyž je vztah dost dobrý,
tak je vlastně skvělý :). Radujte se z něho. A hrajte si s ním.

Vytvořte spolu symfonii, při které se budete usmívat tak, že ostatní se budou při pohledu na vás dva usmívat též.

Vztah jako nástrojKdyž je vztah dost dobrý,
tak je vlastně skvělý :). Radujte se z něho a hrajte si s ním.

Vytvořte spolu symfonii, při které se budete usmívat tak, že ostatní se budou při pohledu na vás dva usmívat též.

NIC NEFUNGUJE? NEVÍTE SI RADY?Kontaktujte mě
pro další informace a osobní podporu.

Zjistěte více o párovém poradenství či partnerském koučinku. Na vše existuje řešení, stačí ho uvidět.... Vztah je věda. Ne pohádka bez logiky. Vše se dá vysvětlit. Najít příčinu, řešení a plán. Kontaktujte mě, pokud máte jakékoliv otázky nebo rovnou vyplňte objednací formulář.