https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2022/05/bgg-e1579283076464-550x367-1.jpg

Největší nepřátele úspěchu můžeme definovat podle toho, co vidíme na opakovaném jednání většiny společnosti:

1. Zóna komfortu

To znamená, že se lidé začnou cítit pohodlně v tom, co dělají. A nechtějí změnu. Nechtějí ze své pohodlné zóny vystoupit. 80% populace vždy najde důvody, proč se nezměnit. I když změna může být velmi prospěšná a pozitivní. Pro ně i pro jejich okolí.

 

 

2. Naučená bezmocnost

Znamená, že si říkáme: „To nedokážu!“. My to možná doopravdy cítíme v buňkách, v krvi. Přitom ve skutečnosti je to jen naše myšlenka. Naše naučená víra, kterou jsme si osvojili většinou jako děti – doma, ve školce, ve škole. Někde, kde jsme nabyli dojmu, že ať děláme cokoliv, nemůžeme uspět. To ale není pravda. Je to naučené přesvědčení, které lze změnit. Více o pojmu naučená bezmocnost si můžete přečíst v článku zde.

 

 

3. Cesta nejmenšího odporu

Hledání vždy té nejsnazší cesty k tomu, abychom dosáhli cíle. Ale nic, co stojí za to, není možné dosáhnout snadno. Všechno, co stojí za to, vyžaduje určitou snahu a práce na tom, co je pro nás důležité. Když půjdu údolím, neuvidím úžasné výhledy. Nezažiju pocit uspokojení z toho, že jsem překonal výzvu. Nevyplavím hormony štěstí. Půjdu průměrnou cestou bez odporu. Jistě, pohodlně, ale bez nadšení, bez šťávy, bez pocitu, že žiju.

 

A tak – pokud chcete uspět

  • začněte dělat nové věci – říkejte životu ano. Když dostanete příležitost, chopte se jí. Žít, znamená zkoušet. Ochutnávat život. Jeho aspekty.
  • začněte sami sebe podporovat a povzbuzovat. Změňte způsob, jakým sami se sebou mluvíte a jak o věcech přemýšlíte. Mějte oči otevřené a dělejte malé kroky, které posílí vaši sebedůvěru. Přinesou důkazy, že to, že jste si něco mysleli, neznamenalo, že to byla pravda! Jste mnohem víc, než si myslíte, že jste. A dokážete mnohem víc, než si myslíte, že dokážete.
  • obklopujte se úspěšnými, pozitivními lidmi, kteří si věří a jdou do akce. Kteří Vás budou inspirovat a motivovat k akci svým příkladem.
  • buďte vytrvalí. Nastavte si cíl a nepouštějte ho. Běžte přes překážky. Užijte si ten průběh. Malé dítě padá a znovu vstává a pokaždé je na těch nožičkách vyrovnanější, stabilnější, pevnější. Až se nakonec – ROZEJDE. I vy můžete se smíchem padat a vstávat, když změníte svůj MINDSET. A řeknete si: „Já to dám. Jsem na dobré cestě. Spadnout je známka toho, že něco dělám. Že se posouvám. Že nesedím v koutě a nečekám na zázrak.“

 

V životě nedostaneme to, co chceme, ale to, co jsme! Proto-měňte svou energii! Měňte svou vibraci! Vítejte změnu. Běžte do akce.
Jinak dostanete to samé, co doposud.

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.