Osobní rozvojŠtěstíÚspěchZdravíAbrakadabra aneb proč záleží na tom, co říkáme.

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2022/06/abrakadabra-99.jpg
Bude to náročné. Odpovídá mi klient na zprávu.
Jak chcete :), odpovídám.
Proč?
Protože ABRAKADABRA.

ANEB – staň se, jak říkám

Kouzelná formule „Abrakadabra!“ doprovází od nepaměti představení kouzelníků a iluzionistů. Toto slovo není výmyslem tvůrců pohádek, jeho původ provází skutečně mystická historie… „Abrakadabra“ patrně vychází ze starodávné aramejštiny – semitského jazyka, kterým mluvil například Ježíš – a v překladu znamená „staň se“, popřípadě „vytvoř se, co říkám“, „vytvářím, co říkám“ nebo také „ať je to zničeno“. V tomto posledním významu se užívá zejména v léčitelství.

Zopakuji ten příklad ještě jednou, klient napsal:

„Já Vám na to všechno v tom emailu odpovím, ale bude to náročné.“

Jakmile si v mysli nastavíme, představíme, že to bude náročné, většinou se nám do toho nechce. Čemu věříme, stává se nám pravdou. Odkládáme, nekonáme. A nebo jdeme konat, ale v nastavení, ve kterém se netváříme šťastně, nemáme dobrou náladu. Zkrátka s energií na trojce (tři z deseti). A tato hladina energie se většinou odrazí na výsledku. Ať už se jedná o vyplnění dotazníku. Nebo jednání s klientem. Nebo s partnerem, či dětmi.

Zpochybněte návyky své mysli.

Začněte mluvit a myslet jinak. Udržujte svou energii vysoko. Plánujte si a těšte se na to, co jdete dělat. Uvidíte, že když o tom budete „hezky“ mluvit, ono to bude hezčí a hezčí a bude se víc a víc dařit.

Nemusí být vše nové (třeba dotazník) náročné viďte? Může to být okouzlující, překvapující, obohacující, zábavné, naplňující, jiskrné.

ABRAKADABRA – jak říkám, tak tvořím. Staň se jak říkám.

Půjde to snadno a lehce. Ten výlet bude úžasné dobrodružství. Dovolená se povede na výbornou. Zkoušky zvládnu s lehkostí. Všechno mi půjde na ruku…. Co své mysli předložíte a když jí to naučíte jako rutinu, tak si na to zvykne a Vám se změní celý život. Začnete se na věci, situace, na lidi dívat jinak. Najednou zjistíte, že to opravdu může jít snadno a lehce. Že není potřeba tolik námahy. Že obavy byly zbytečné, a pak na kafi kamarádce řeknete představ si:

Všude se objevila pomoc a všechno šlo hladce. Nemohla jsem tomu uvěřit.

Volá mi kamarádka, která se dlouhou dobu odhodlávala přestěhovat.
Slova způsobí, že věci, které se vám nechtěli dělat, půjdete dělat rádi a s lehkostí….. JAK ŘÍKÁM, TAK TVOŘÍM. Slovo náročné způsobí, že se Vám do toho nebude chtít a že se budete cítit unavení, ještě než k tomu sednete :). Slovo bude to úžasné a fantastické naladí mysl do akce! A do rychlejších výsledků. I když vám MYSL nejdřív může oponovat lehce ironickým „Tak to určitě :)“. Ona si zvykne :), nebojte.

KDO CHCE MÍT ZÁBAVNÝ ŽIVOT S LEHKOSTÍ, TEN BY SE MĚL NAUČIT KOMUNIKOVAT SÁM SE SEBOU S LEHKOSTÍ. S POUŽITÍM VÝRAZŮ, KTERÉ VYVOLÁVAJÍ PŘÍJEMNÉ POCITY.

Bude to absolutně fantastické.

Půjde mi to snadno a lehce.
Naučím se to snadno a lehce.
Užiju si každou chvíli a budu se cítit spokojený, naplněný a obohacený.
Rozhovor s našima proběhne skvěle.
Dnes zařídím všechno nejlépe, jak to půjde.
Dnes mi bude štěstí přát.
Dnes bude báječný den.
Schůzka s klientem proběhne ke spokojenosti nás obou, těším se na usměvavé tváře při našem loučení.

Atd.

S láskou a doporučením k tomu, abyste si obohatili slovník pozitivními výrazy.
A co nejčastěji je používali vám přeji lehkou a radostnou cestu životem.

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.