DušeMinulé životyJak se pozná stará duše

https://www.veranekvindova.cz/wp-content/uploads/2020/11/sky-3983433_1920-1280x853.jpg

Je mnoho duší, které mají mnoho prožito a které mají mnoho zkušeností. Na své cestě ušly velký kus. O takových osobách říkáme, že mají starou duši. Eckhart Tolle či Robert Frost jsou typickou ukázkou staré duše.

Lidé s duší, která už toho hodně zažila, mají několik specifických vlastností. Podívejte se na několik typických znaků, díky kterým budete schopní starou duši snadno rozpoznat.

– Má tendenci být osamělým samotářem.

Lidé zjišťují, že je společnost lidí neuspokojuje a dokonce pro ně může být na obtíž. Proto takoví lidé inklinují k trávení času o samotě.

– Miluje znalosti, moudrost a pravdu.

Stará duše přirozeně tíhne k vyšším životním principům a hodnotám. Chápe, že vědění je moc, moudrost štěstí a pravda zdrojem svobody. Proto se zaměřuje na tyto principy namísto sbírání hmotných statků.

– Je nakloněná duchovním tématům.

Stará duše je často přitahována duchovními záležitostmi. Velkou výzvou jsou překonování hranic ega, hledání osvícení či posílení lásky a míru.

– Bere na vědomí pomíjivost života.

Stará duše se mnohdy dostává do situací, které připomínají smrtelnost vlastní i smrtelnost lidí kolem nich. Díky tomu se je se smrtí schopná lépe vypořádat.

– Je přemýšlivá a introspektivní.

Staré duše přemýšlí hodně a o všem. Vyniká schopností reflektovat a poučit se z životních zkušeností, kterou jsou největším učitelem. Tiše pozoruje, co se kolem ní děje.

– Vidí větší obraz.

Staré duše se obvykle neztratí v záplavě povrchních detailů, dokáže se podívat na život z ptačí perspektivy. Problémy dokáží vidět jako dočasnou bolest, které slouží k většímu prožitku radosti v budoucnosti. Díky tomu mají klidný a stabilní život.

– Není materialista.

Bohatství, sláva či nejnovější iPhone – to vše staré duše nudí. Nezajímají se o věci krátkého trvání, protože mají jen příliš malý význam a nejsou zdrojem trvalého štěstí.

– Divné, nepřizpůsobivé dítě.

Staré duše se projevují odlišně již od útlého věku. Někteří je mohou označit za předčasné děti, introvertní, ale i rebelské. Zkrátka se vymykají ve svém chováním hlavnímu proudu. Děti jsou zvídavé a inteligentní, chovají se vyzrále.

– Cítí se stará.

Lidé se starou duší se mohou skutečně cítit uvnitř staří. Někteří mohou vnímat duševní únavu a držet si v životě odstup.

zdroj:https://www.radostnezpravy.cz/jste-starou-dusi

Věra Nekvindová

Životní koučka, lektorka a terapeutka. Expertka na odhalení příčiny problému a nalezení řešení. Pracuje s páry, jednotlivci i dětmi. Během hodiny společně s vámi najde cestu k odstranění vašeho problému. Pomáhá v oblasti vztahů, komunikace, kariéry, rodičovství a depresí.